Zář 06

29.8.2020 Požár RD – Blučina

Situace v době příjezdu JPO:
KOPIS HZS JMK vyslalo jednotku SDH Blučina k požáru jističů v RD v obci Blučina. Jednotka vyjela s technikou CAS 24 2500/400-S2Z v počtu 1+5 a CAS 32 6000/0-S3R v počtu 1+2.
Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár v rodinném domě a na místě již zasahuje jednotka HZS HS Židlochovice.

Činnost jednotky na místě zásahu:
Nahlásil jsem veliteli zásahu příjezd naší jednotky a ten vydal pokyn vytvořit jednoduchý C proud od CAS 20 HS Židlochovice a provést hašení požáru okenním vstupem ze štítové strany domu, hašení požáru bylo prováděno v IDP. Další dva členové provedli průzkum půdy sousedního domu zda nedošlo k rozšíření požáru přes společnou štítovou zeď. Dále bylo provedeno za pomoci tří dílů nastavovacího žebříku částečné odkrytí střešní krytiny ze strany do ulice, aby bylo možné proměřit termokamerou zasaženy strop domu.
Po likvidaci požáru a po dohodě s VZ, zůstala naše jednotka na místě události a provedla vyklizení zasaženého vybavení a dohašení doutnajících částí vybavení za pomoci vysokotlakého proudu z CAS JSDH Blučina a jednoduchých hasících prostředků (kopáč, lopata).
Před návratem jednotky zpět na základnu byla provedena celková kontrola domu a bylo vyloučené opětovné rozhoření požáru. Během zásahu byli použity přenosné AKU LED světla k nasvětlení venkovní části domu.