Čvc 05

24.6.2021 Záchranné a likvidační práce – Moravská Nová Ves

Situace v době příjezdu JPO:
KOPIS HZS JmK vyslalo jednotku SDH Blučina na seřadiště odřadu na HS Židlochovice. Jednotka po dohodě s KOPIS vyjela s technikou CAS 24 2500/400-S2Z v počtu 1+4 a DA-L1Z + přívěs v počtu 1+2.
Po příjezdu na HS Židlochovice, nás velitel čety seznámil se vzniklou situací, a následně se jednotka přesunula odřadem do obce Moravská Nová Ves provádět záchranné a likvidační práce po řádění tornáda.
Po příjezdu do zasažené obce jednotka vyčkala pokynů od velitele zásahu.

Činnost jednotky na místě zásahu:
Na pokyn VZ se jednotka vybavila prostředky pro vstup do uzavřených prostor (pajsr, hooligan + zdravotnický batoh). Členové jednotky se rozdělili na dvě skupiny a prováděli kontrolu jednotlivých domů v přidělené ulici, zda se v nich nenachází osoby, které potřebují pomoc nebo nedochází k úniku plynu, vody, zahoření či jinému nebezpečí. Tuto činnost jsme prováděli společně s příslušníky PČR a prohledané domy byly označeny sprejem. Po provedené kontrole dané ulice, jsem nahlásil situaci veliteli 3. úseku. Nad ránem došlo k redukci sil a prostředků, a naše jednotka byla odeslána zpět na základnu.